Konferencja

Studencko-doktorancka konferencja naukowa „Reprezentacje przemocy w portugalsko- i hiszpańskojęzycznych kulturach kolonialnych i postkolonialnych"

Studencko-doktorancka konferencja naukowa Reprezentacje przemocy w portugalsko- i hiszpańskojęzycznych kulturach kolonialnych i postkolonialnych, która odbyła się w dniach 20 i 21 maja 2016 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, którego głównym zamierzeniem była prezentacja projektów badawczych prowadzonych przez studentów i doktorantów w europejskich ośrodkach naukowych.

Kluczowym zagadnieniem poruszanym w ramach konferencji były zróżnicowane i wieloaspektowe przedstawienia (w literaturze, kinie, teatrze, sztukach plastycznych, prasie, dyskursie politycznym itp.) zjawisk przemocy, ubóstwa i wykluczenia społecznego w kulturach kolonialnych i postkolonialnych obszarów portugalsko- i hiszpańskojęzycznych (w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji).

Komitet Naukowy:

• Prof. dr hab. Jerzy Brzozowski – kierownik Katedry im. Vergílio Ferreiry / Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Prof. dr hab. Anna M. Kłobucka / Uniwersytet Massachusetts Dartmouth
  • Dr hab. Ewa Łukaszyk, prof. UW / Uniwersytet Warszawski